Strona główna Mapa serwisu Kontakt

Rozwój konkursu

GOBARTO SA już od trzynastu lat prowadzi konkursy premiujące swoich dostawców – w ramach strategicznej polityki budowania i utrzymywania dobrych relacji. Wcześniej znane one były jako Rankingi Kontraktacji ewoluując w swej formie przez lata, do dzisiejszej postaci konkursu.

 

Ranking Kontraktacji

Formuła Rankingów polegała na uhonorowywaniu dostawców, którzy najlepiej wywiązywali się z umów kontraktacyjnych podpisanych z GOBARTO, wówczas PKM DUDA. Rankingi te miały charakter kameralnych spotkań podsumowujących współpracę, a spotkaniom towarzyszyły prezentacje wyników firmy oraz przedstawienie jej planów rozwojowych. Nie wyłaniano natomiast tytularnego Hodowcy Roku. Stałym punktem spotkań był panel dyskusyjny o wzajemnej współpracy oraz sytuacji na rynku. Spotkania kończyły się wspólnym poczęstunkiem i wręczaniem upominków zaproszonym dostawcom. Na przestrzeni minionych edycji konkursu każdy hodowca przybywający na Galę otrzymywał upominek; wśród prezentów były m.in. odtwarzacze DVD, krajalnice, faksy, telefony komórkowe, zestawy noży, mikrofalówki.

 

2006

Konkurs nabrał formy zbliżonej do obecnej w edycji 2006. Wtedy to właśnie po raz pierwszy wybraliśmy tytularnego Hodowcę Roku, a został nim Pan Jacek Sobecki zdobywając nagrodę główną – skutera. Panu Jackowi dopisywało szczęście również kolejnych edycjach, w których wylosował weekend w hotelu SPA oraz… drugiego skutera! Ponadto Gala konkursu edycji 2006 po raz pierwszy zwieńczona została balem karnawałowym oraz pojawiła się artystyczna część programu.

 

2007

Krokiem milowym w rozwoju konkursu okazała się edycja 2007. To właśnie od tej edycji główną nagrodę w konkursie stanowi samochód osobowy. Ponieważ ówczesny regulamin wprowadzał rozróżnienie na dotychczasowych dostawców oraz nowo podejmujących współpracę, do wygrania były dwa Fordy Fiesta. To od tej edycji datuje się formuła konkursu utrzymywana do dziś wraz z szeroką aktywnością marketingową w trakcie trwania całego konkursu.

 

Szczęście w losowaniu dopisało Panu Krzysztofowi Jeziorskiemu (kontynuujący współpracę) oraz Panu Edwardowi Stysiałowi (rozpoczynający współpracę). Atrakcją wieczoru był występ Macieja Pola, najlepszego polskiego iluzjonisty.

 

2008

Z czasem stały rozwój konkursu dostrzegły firmy działające na rynku produkcji trzody chlewnej, które dołączyły do konkursu jako Patroni Gali Finałowej. Była to pierwsza edycja konkursu, którą wspierali Sponsorzy. Wówczas byly nimi: Wytwórnia Pasz LIRA, POLNET oraz Wipasz S.A. Wkrótce zainteresowanie konkursem przełożyło się na współpracę ze sponsorami w trakcie całego okresu trwania poszczególnych edycji. Hodowcą Roku został Pan Kazimierz Rybka z pow. krotoszyńskiego, a Bal Hodowcy uświetnił występ Kabaretu PAKA oraz duet skrzypaczek PAULA&KASIA.

 

2009

Szybki rozwój konkursu sprawił, że w kolejnej odsłonie konkursu grono partnerów poszerzyło się o kolejne firmy z branży związanej z trzodą chlewną. Status Złotego Patrona konkursu kolejny raz objęła firma Wytwórnia Pasz LIRA, Srebrnymi Partnerami zostały firmy Cargill, De Heus oraz POLNET. Patrona nad Galą Finałową objął dostawca materiału genetycznego – Pen Ar Lan Polska. Edycja z roku 2009 po raz miała wsparcie medialne w postaci wydawnictwa PLANTPRESS, który jest wydawcą dwutygodnika FAREMER – ówczesnego Patrona Medialnego konkursu.

 

Zupełnym novum tejże edycji było wręczenie statuetki Hodowcy Roku, specjalnie zaprojektowanej i wykonaną przez poznańskiego artystę. Efektowy - „oskarowy” – styl statuetki jest nietuzinkową pamiątką dla zwycięzcy.

 

Rozmach, jakiego nabrał konkurs, spowodował, że organizatorzy zmienili miejsce organizacji Gali Finałowej na bardziej adekwatne do jego skali i rangi, zapewniających niezbędną oprawę i klimat, a także komfort zaproszonym gościom. Galę Finałową uświetnił występ kabaretu SŁUCHAJCIE oraz solistki PAULLI. Hodowcą Roku został Pan Tomasz Kolonowski.

 

2010

Chcąc jeszcze lepiej realizować ideę konkursu wprowadzono z kolei zmiany regulaminowe, które jeszcze bardziej premiowały najlepszych jakościowo producentów. Dodatkowe punkty przyznano za najlepsze klasy mięsności; w przypadku klasy S punktacja wyniosła 6 punktów za kg (wcześniej 4 punkty), a klasy E – 4 punkty (wcześniej 3). Jednocześnie klasa R nie była punktowana (wcześniej 1 punkt).

 

Hodowcą Roku został Pan Roman Słowiński, a wieczór uświetnił występ Roberta Rozmusa z zespołem. Podczas imprezy emocji przysparzał znany komentator piłkarski, Dariusz Szpakowski, który pełnił rolę konferansjera.

 

2011

Kolejny krok w rozwoju konkursu był bardzo merytoryczny i przyjął postać Warsztatów Złotych Praktyk. To cykl spotkań dla finalistów poprzednich edycji konkursu, z których wynieść  można było wiele cennych wskazówek dotyczących hodowli. Prelegentami spotkań byli eksperci firm patronujących konkursowi – liderzy w swych branżach. Tematyka spotkań była przekrojowa i traktowała prawie o wszystkich aspektach związanych z hodowlą trzody chlewnej.

 

 

 

Partnerzy konkursu


Copyright © 2011 PKM DUDA S.A. 
Strona główna   |    Mapa serwisu   |    Aktualności   |    Konkurs   |    Organizator   |    Sponsorzy   |    Historia