Strona główna Mapa serwisu Kontakt

CEDROB PASZE

Jednym z najważniejszych działów CEDROB S.A. jest Zakład Produkcji Pasz, w skład którego wchodzą trzy wytwórnie: w Gumowie, Raciążu oraz Rypinie. To jedne z najnowocześniejszych i w pełni zautomatyzowanych wytwórni pasz w Polsce o łącznej mocy produkcyjnej 100 000 ton miesięcznie. Każda posiada w pełni zautomatyzowane linie technologiczne wyposażone w urządzenia spełniające najwyższe światowe standardy techniczne, dzięki czemu wszystkie procesy technologiczne przebiegają w najwyższych standardach bezpieczeństwa. Pozwala to uzyskiwać mieszanki paszowe wysokiej jakości, całkowicie bezpieczne i efektywne dla spożywających je zwierząt

 

W każdej z wytwórni  CEDROB PASZE można wyróżnić trzy główne linie technologiczne:

  • linię przyjęcia i magazynowania komponentów do produkcji pasz o zdolności przyjęciowej 1000 t/h; linia posiada magazyny zbóż o pojemności 150 000 ton, magazyny płaskie dla mikro komponentów o powierzchni 5000 m² oraz trzy suszarnie do zbóż o wydajności powyżej 2000 ton/dobę
  • linię produkcyjną o zdolności produkcyjnej 210 t/h; w jej skład wchodzi pięć linii mielenia i mieszania, siedem linii granulacji z higienizacją pasz, siedem linii dodatków płynnych z możliwością otoczkowania na zimny i gorący granulat - enzymy i tłuszcze
  • linię magazynowania i wydania wyrobów gotowych o zdolności załadunkowej 800 t/h; linia posiada magazyn dla pasz luzem o pojemności 6500 ton oraz magazyn dla pasz workowanych o powierzchni 1500 m²

 Linie technologiczne Zakładu Produkcji Pasz zostały wyposażone w urządzenia takich firm jak: BÜHLER, WENGLORZ, KAJA czy ARAJ zapewniających utrzymanie najwyższego poziomu standardu technologicznego. Nad pracą wszystkich linii technologicznych czuwa specjalny program sterowania i automatyki przemysłowej stworzony przez firmę ZREMB. Program ten steruje wszystkimi urządzeniami oraz procesami zainstalowanymi w zakładzie, a także rejestruje każde zaistniałe zdarzenie. W praktyce oznacza to wyeliminowanie czynnika błędu ludzkiego i możliwość odtworzenia przebiegu procesów w dowolnym momencie i czasie.

Skup zboża prowadzony jest przez cały rok. CEDROB PASZE oferuje możliwość zawierania umów kontraktacyjnych, które zapewniają dostawcy poczucie stabilności. Rolnik oddając zboże ma gwarancję 14-dniowego terminu płatności, możliwość skorzystania z naszego transportu na terenie całego kraju. W trakcie żniw jest możliwość odbioru zboża wprost spod kombajnu. Rozległa sieć magazynów zewnętrznych pozwala rolnikowi zaoszczędzić czas oraz zmniejszyć koszty transportu.

Każdego roku CEDROB PASZE potrzebuje do produkcji 600 tys. ton zboża, w tym 250 tys. ton pszenicy, 200 tys. ton kukurydzy, 50 tys. ton pszenżyta oraz 12 tys. ton jęczmienia. Skupujemy także około 100 tys. ton kukurydzy mokrej, która jest suszona w trzech suszarniach o wydajności 2000  ton na dobę.

Współpraca z dostawcami zboża odbywa się w pełni profesjonalnie, pamiętając o szacunku i zaufaniu dla lokalnego dostawcy. To właśnie kontakty z rolnikami są silnym ogniwem działalności CEDROB PASZE.

 

CEDROB PASZE kładzie ogromny nacisk na jakość przyjmowanego surowca do produkcji pasz. Właściwą i szybką ocenę surowca zapewniają wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt laboratoria mieszczące się w każdym z zakładów. Próby surowca do badań pobierane są automatycznie, a analiza chemiczna próbek surowca i wyprodukowanej paszy odbywa się między innymi w bliskiej podczerwieni, co pozwala na szybkie poznanie miarodajnego wyniku. Próby paszy do oceny laboratoryjnej pobierane są zarówno na etapie produkcyjnym, jak i przed rozładunkiem paszy u Klienta, a następnie archiwizowane.

CEDROB PASZE ma wysoką świadomość, że właściwie dobrany i zbadany surowiec przeznaczony do produkcji pasz daje gwarancję całkowicie bezpiecznego produktu finalnego. Współpracuje wyłącznie ze stabilnymi partnerami dostarczającymi ziarna zbóż, komponenty wysokobiałkowe, premiksy, aminokwasy, preparaty mineralne, tłuszcze oraz inne materiały paszowe.

 

Partnerzy konkursu


Copyright © 2011 PKM DUDA S.A. 
Strona główna   |    Mapa serwisu   |    Aktualności   |    Konkurs   |    Organizator   |    Sponsorzy   |    Historia