Strona główna Mapa serwisu Kontakt

Marka Opel

Marka Opel jest obecna na rynku już ponad 150 lat. Została założona w 1862 roku przez Adama Opla w Rüsselsheim. Od sierpnia 2017 roku marka należy do francuskiego producenta samochodów Groupe PSA.

 

 „Przyszłość należy do wszystkich” to credo marki Opel. Hasło podkreśla dążenie do demokratyzacji przyszłych technologii i czynienia ich bardziej dostępnymi. Postawa ta jest głęboko zakorzeniona w historii marki. Dowodem na to są między innymi: wprowadzenie trójdrożnego katalizatora w standardzie (1989 r.), wyposażenie wszystkich samochodów osobowych pełnowymiarowymi poduszkami powietrznymi (1995 r.), premiera osobistego asystenta online i serwisu OnStar (2015 r.) oraz wprowadzenie na rynek rewolucyjnego samochodu elektrycznego Opel Ampera-e.

 

Opel inwestuje w rozwój i znajduje się obecnie w największej ofensywie produktowej w historii firmy: od 2016 do 2020 roku marka wprowadzi 29 nowych modeli. Siedem z nich w 2017 roku, pod hasłem "7 w 17". Oprócz nowej generacji flagowej Insignii, firma rozszerza swoje portfolio o dwa nowe modele, w szczególnie szybko rozwijającym się segmencie SUV-ów: kompaktowego Crosslanda X oraz przestronnego Grandlanda X. Razem z wprowadzoną już wcześniej Mokką X, tworzą kompletną rodzinę crossoverów Opla.

 

http://www.opel.pl/

 

Partnerzy konkursu


Copyright © 2011 PKM DUDA S.A. 
Strona główna   |    Mapa serwisu   |    Aktualności   |    Konkurs   |    Organizator   |    Sponsorzy   |    Historia